WELLA ELEMENTS PURIFYING PRE SHAMPOO CLAY 225ML

1,950 ден

Пред шампонирачки третман со глина за прочистување на  масен скалп.

Опис

Дајте му на вашиот скалп соодветен детокс со новитетот од линијата Elements – Purifying Pre-Shampoo Clay  од Wella professionals
Третманот ја користи моќта на белата глина за да:
– го отстрани вишокот себум и нечистотија пред да ја измиете косата
– овозможи темелна детоксикација на кожата
– го остава скалпот свеж и чист подолго време
Начин на употреба:се нанесува со четка и се остава во косата неколку минути. После тоа нежно се масира, пени и темелно се исплакнува. Потоа косата се мие со Wella Elements Renewing Shampoo.