WELLA BLONDOR SOFT CREAM BLEACH 200GR

1,600 ден

Крем бланш за осветлување на косата до 7 тонови.

Опис

Единствениот производ од Blondor колекцијата кој доаѓа во форма на крем:
– до 7 нивоа на контролирано и сигурно осветлување на косата
Нежен за скалпот и косата, содржи:
– липиди кои ја штитат косата од губење на влажност и оштетување
-екстракт од камилица што го прави безбеден за апликација на скалпот

Начин на употреба: Се меша во неметален сад со хидроген во сооднос 1:2.Нанесете рамномерно на неизмиената коса. Времето на развој зависи од состојбата на косата и саканата руса боја на коса. Внимателно проверувајте ја косата на секои 5-10 минути за време на процесот. Максималното вкупно време за развој е 50 минути.