WELLA BLONDOR MULTI BLONDE BLEACH 800GR

3.600,00 ден

Бланш во прав со виолетов пигмент за осветлување на косата до 7  тонови.

Достапност: На залиха
Опис
Wella Blondor Multi Blonde бланш во прав:
Брзо и едноставно за мешање, произведува кремаста конзистентност за лесна апликација.
-За контролирано и сигурно осветлување до 7 нивоа
-За сите техники на осветлување дури и на претходно обоена коса.
Содржи анти-жолти молекули кои помагаат во намалувањето на портокалово/жолтата нијанса при осветлување.

Начин на употреба: Се меша во неметален сад со хидроген во сооднос 1:2.Нанесете рамномерно на неизмиената коса. Времето на развој зависи од состојбата на косата и саканата руса боја на коса. Внимателно проверувајте ја косата на секои 5-10 минути за време на процесот. Максималното вкупно време за развој е 50 минути.


Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

WELLA BLONDOR MULTI BLONDE BLEACH 800GR
3.600,00 ден