EKSPERIENCE RECONSTRUCT 3 REGENERATING HAIR MASK 250ml

2,793 ден

Маска за обнова на косата.

Категорија: ,

Опис

Маска за обновување на косата. Формула која ја подобрува еслатичноста на косата и сјајот, правејќи ја косата полесна за обликување, а истовремено не ја отежнува. На косата и дава волумен, сјај и ја прави свиленкаста на допир.
Содржи комплекс аквамарис, црвена алга, глицерин и пантенол.
После Cleansing маслото се нанесува маската по должина на косата и краевите, се остава да делува 5 минути и потоа се плакне.