CARE KERATIN MASK 500 ML

820,00 ден

Маска со висока концентрација на кератин за обнова на  екстремно оштетена и хемиски третирана коса.

Достапност: На залиха
Опис

Маската  е специјално дизајнирана за екстремно оштетена и хемиски третирана коса. Збогатена е со значителна количина на кератин, кој ќе ја претвори вашата коса во силна, сјајна и здрава коса. Совршена за слаба, кршлива, безживотна,  и исцрпена коса. Косата ќе биде длабоко нахранета и свиленкаста мазна.

Содржи:

*Кератин- Таа гради врски во влакната на косата и помага во обновувањето на природниот заштитен слој на косата одвнатре со замена на изгубените протеини.

*Пченичен протеин-  Ги подобрува својствата на влакната на косата и помага во одржување на еластичноста со контролирање на стапката на губење на влагата од косата. 

*Шеа путер-  Моќен антиоксиданс, познат по својата исклучителна хидратација. Спречува губење на вода и кршење на косата.

*Пантенол-  Се нарекува и про-витамин Б5. Помага при привлекување и задржување на водата. Ја навлажнува косата и скалпот, ја остава косата силна и здрава.

Начин на употреба: Нанесете ја маската  на чиста и влажна коса, оставете ја да делува неколку минути, а потоа исплакнете.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

CARE KERATIN MASK 500 ML
820,00 ден