EXTREME CAT PROTEIN RECONSTRUCTING HAIR TREATMENT SPRAY 200 ML

1,990 ден

Третманот за реконструкција на Redken Extreme CAT протеин Rinse out додава моментална моќ на третираната и оштетена коса, зајакнуваќи ги  прамените  на косата. CAT е формулиран со Redken’s Strength Complex кој содржи Аминокиселини и арганин кои ја хидрираат и зајакнуваат косата. Третманот исто така  помага да се подготви косата пред хемиските услуги за да се спречи идно оштетување.

Начин на употреба: Нанесете по употреба на Extreme шампон. Рамномерно испрскајте ја косата . Оставете да делува 3-5 минути. Исплакнете темелно. Се препорачува  употреба 1-3 пати неделно.

Опис

Протеински реконструктивен третман во спреј  за оштетена коса кој се плакне.