GOODBYE YELLOW SHAMPOO 300 ML

1,250 ден

Шампон со силна пигментација за неутрализирање на непосакуваните жолти тонови кај светло плава коса. Шампонот ја чисти косата на благ начин и не содржи сулфати.. Кажете му збогум на жолтиот сјај на косата. Благодарение на пигментната комбинација на директни сини и виолетови бои, несаканите жолти подтонови се неутрализираат додека косата нежно се чисти. Формулата е прилагодена на pH ниво од 4,5 за најефективен и долготраен резултат.  Инструкции: Оставете да делува до 5 минути Доколку е потребно, зголемете го времето на контакт за уште посилни наслаги на пигмент .Добро исплакнете.

Категорија: ,

Опис

Шампон со силна пигментација за неутрализирање на непосакуваните жолти тонови кај светло плава коса