SCALP CLINIX ANTI-HAIR LOSS SERUM 7X10 ML

2.600,00 ден

Дерматолошки тестирани ампули  против опаѓање на косата. Формулите со биотичка технологија ја промовираат микроциркулацијата на крвта на скалпот, го зајакнуваат фоликулот на косата и помагаат да се поддржи рамнотежата на микробиомот на скалпот.Во комбинација со екстракт од таурин и ехинацеа пурпуреа, карнитин тартратот го поддржува фоликулот на косата  за време на фазата на раст.Го намалуваат непатолошкото опаѓање на косата по 6 недели.  

Начин на употреба: Се нанесува по една ампула на измиен и чист скалп ,неколку пати неделно во зависност од сериозноста на опаѓањето.Не се плакне

Достапност: На залиха
Опис

Дерматолошки тестирани ампули  против опаѓање на косата.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

SCALP CLINIX ANTI-HAIR LOSS SERUM 7X10 ML
2.600,00 ден