SHE WONDER RESTORATIVE SHAMPOO 250 ML

850 ден

Регенерирачки и  навлажнувачки шампон за длабока хидратација на сува, нескротлива коса.

Опис

Регенерирачки и  навлажнувачки шампон кој дава длабока хидратација на косата. Темелно ја чисти кожата дури и првутот.  Ја прави косата исклучително хидрирана и витална, како и длабоко исчистена од сите нечистотии, подготвена да го дочека следниот чекор од ритуалот. Неговата веганска формула, без силикони, сулфати, парабени и вештачки бои, е збогатена со мешавина од скапоцени хранливи масла од различни делови на светот: масло од Патауа, типично за амазонската прашума, ја штити косата и делува како антиоксиданс. ; Јапонско масло од Цубаки со уникатни својства против стареење кои произлегуваат од неговата ладна екстракција; Маслото од ким, типично за Југоисточна Азија, богато со витамини Б, кои се главните витамини одговорни за раѓање и раст на нова коса.