SHE WONDER INSTANT SHAPING MASK 300ML

950,00 ден

Интензивна хидратантна маска со двојно дејство и на скалпот и по должина на косата,наменета за сува ,третирана и нескротлива коса.

Достапност: На залиха
Опис

Интензивна маска за обликување и кондиционирање на третирана и сува коса, особено за најдивите и најнепослушните коси и како третман за детоксикација пред шампон за скалпот. Instant Shaping Mask е маска од глина која ја штити, регенерира и хидрира косата и скалпот за вистинско релаксирање во салонот или дома. Благодарение на неговата двојна функција, може да се користи како третман за детоксикација пред шампон на скалпот или како третман по шампон за кондиционирање и обликување на должината и краевите. Косата ќе биде ревитализирана, хидрирана и заштитена. Ефектот на инстант обликување ќе обезбеди поголема управливост за време на стилизирањето и, како резултат на иновативниот „ефект на меморија“, косата постепено ќе биде  подобро обликувана. Резултатот ќе биде негувана и сјајна коса заедно со заштитен и соодветно негуван скалп.

Користејќи ја иновативната  технологија Miraclay (во очекување на патент)*, маската за обликување She Wonder го прави стајлингот полесен и поиздржлив.  Веганска формула, без силикони, сулфати, парабени и вештачки бои, е збогатена со мешавина од скапоцени хранливи масла од различни делови на светот: масло од Патауа, типично за амазонската прашума, ја штити косата и делува како антиоксиданс. ; Јапонско масло од Цубаки со уникатни својства против стареење кои произлегуваат од неговата ладна екстракција; Масло од ким, типично за Југоисточна Азија, богато со витамини Б, кои се главните витамини одговорни за раѓање и раст на нова коса. 

Начин на користење:

*Пред шампон: се нанесува на скалпот . Оставете да делува неколку минути.Исплакнете

*По шампонот: Рамномерно распоредете по должината и краевите. Оставете да делува неколку минути. Исплакнете

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

SHE WONDER INSTANT SHAPING MASK 300ML
950,00 ден