BONACURE CP REPAIR RESCUE TREATMENT MASK 200 ML

1,400 ден

 Оштетената коса има тенденција да биде кршлива, досадна и безживотна. Често станува тешко да се управува и стилизира. Овој третман за коса ја враќа внатрешната сила и еластичност без да биде премногу тежок за косата. Оваа маска за коса има модерна, чиста формула со вегански кератин и аргинин. Третманот обезбедува длабока исхрана, ја подобрува внатрешната сила на косата, а исто така ја измазнува површината на косата. По само едно нанесување, косата видно се поправа и зајакнува. Повторно добива неодолив сјај и мекост. Повеќе придобивки: Длабоко ја храни и поправа оштетената коса за да го намали кршењето. Ја измазнува површината на косата. Обезбедува длабока исхрана. Комбинацијата е подобрена до 85% (во комбинација со шампонот Repair Rescue). Ја враќа на косата внатрешната сила и еластичност.

Нови 100% вегански професионални формули, без сулфати, силикони, парабени, минерални масла, фталати, микропластика и вештачки бои, со високо ниво на биоразградливост.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна коса нежно се масира.Оставете да отстои до 10 минути. Исплакнете темелно.

Опис

Интензивна третманска маска  за обнова на многу оштетена коса.