INVIGO CLEAN SCALP SHAMPOO 250ml

1,150 ден

Шампонот против првут на скалпот, со пиритион од цинк е смирувачки шампон кој се бори против првутот и  ефективно ги отстранува видливите снегулки од скалпот, давајќи и ја неопходната хидратација и виталност на косата.

Категорија: , таг

Опис

Шампонот против првут на скалпот, со пиритион од цинк е смирувачки шампон кој се бори против првутот и  ефективно ги отстранува видливите снегулки од скалпот, давајќи и ја неопходната хидратација и виталност на косата. Смирувачко решение за оние кои страдаат од првут и иритиран скалп. Внимателно избрани состојки и освежителни, ефективни и смирувачки формули кои одговараат на специфичните потреби на скалпот и косата. Резултира во свежа, чиста и здрава коса. Збогатен со внимателно избрани состојки како екстракт од лотос, ментол и алантоин, овој шампон ги ревитализира скалпот и косата.