KERATIN CARE KERATIN SMOOTH MASK 200 ML

1,450 ден

Кератинска маска која е богат навлажнувачки третман кој го измазнува разлетувањето кај сува и оштетена коса.Збогатена со кератин, влакнест протеин кој се наоѓа во вашата коса. Пептидите нурнуваат длабоко под површината на секоја нишка за да ја поправат штетата, додека керавис го зајакнува и помага да се спречи кршење на влакното.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна и измиена коса , се остава да дејствува 5-10 минути и се плакне.

Категорија: , , ,

Опис

Кератинска маска која е богат навлажнувачки третман кој го измазнува разлетувањето кај сува и оштетена коса.