KEUNE CARE KERATIN SMOOTH CONDITIONER 250 ML

870 ден

Кадифен, богат хидратантен регенератор кој го измазнува разлетувањето кај сува и оштетена коса. Збогатен со кератин, влакнест протеин кој се наоѓа во вашата коса и е клучен градежен блок на влакното. Ова значи дека овој регенератор е особено добар ако вашата коса е сува или оштетена. Комплексот Quat ги зајакнува влакната и помага да се спречи кршење. Провитаминот и шеа путерот ја навлажнуваат и зајакнуваат вашата коса од внатре кон надвор.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна и измиена коса ,се остава да дејствува неколку минути па се плакне.

Опис

Кадифен, богат хидратантен регенератор кој го измазнува разлетувањето кај сува и оштетена коса.