LISS PERFECT FLUID 200ml

790 ден

Течност за измазнување на косата.

Опис

Течност за измазнување на косата.
Го олеснува стајлингот и ги дисциплинира непослушните влакна, правејќи ја свиленкасто мека и полна со сјај. Создава заштитен филм околу влакното, оставајќи го мазно и компактно. Брши ефикасно термичко-заштитно дејство.
Се нанесува мала количина на предходно измиена и просушена коса со пешкир, и се стилизира како и обично. Не се плакне.