RE/START™ COLOR PROTECTIVE JELLY MASK 200ML

1,400 ден

Лесна маска за нега и одржување на фарбана коса .

Опис

Оваа маска од желе со двојно дејство помага да се балансира микробиомот на скалпот* и ја штити обоената коса од оксидирачки агенси. Наполнет со природен екстракт од антиоксиданс акаи, хидратантниот третман за коса го спречува избледувањето на бојата и ја навлажнува косата.

 

Начин на употреба: Нанесете маска на влажна коса.Оставете да делува 3-5 минути, пена и темелно исплакнете