SCALP CLINIX HYDRATE TREATMENT MASK 250 ML

1,600 ден

Третманска маска за нега и хидратација на многу сува коса.Збогатена со Triple Bonding & C21 Technology за сува и кршлива коса. Формулата со Squalane Complex го балансира нивото на влага и помага да се зголеми еластичноста на косата. Се меша со кој било зајакнувач Fibre Clinix за да одговори на секундарните потреби на косата.

Начин на употреба: Се нанесува на влажна и измиена коса, се остава да делува 5-10 минути па темелно се плакне.

Опис

Третманска маска за нега и хидратација на многу сува коса.