SERIE EXPERT CURL EXPRESSION INTENSIVE MOISTURIZING MASK 250 ML

1.950,00 ден

Маската за интензивна хидратација Curl Expression е дизајнирана да ги негува кадриците на професионален начин.Длабоко ги хидрира и однапред ги отплеткува кадриците со природно чувство без натежнување.Косата е 2 пати посјајна, а разлетувањето е контролирано.

Содржи високо концетрирани активни состојки:

* глицерин 2,5%- Глицеринот е навлажнувач од растително потекло кој ja задржува водата за долготрајна хидратација на најсувите влакна.

*уреа H -природно присутна во кожата, има двојно дејство на задржување на хидратацијата и зајакнување на хидролипидната бариера.

*семе од хибискус- извлечено од срцето на цветот на хибискус, е супер богат природен извор на аминокиселини и висококвалитетни витамини.

Начин на користење: По шампонот, нанесете на исушена коса со пешкир и оставете да делува 10 минути. Потоа, исплакнете темелно.

Достапност: На залиха
Опис

Маска за нега и интензивна хидратација на виткана и брановидна коса.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

SERIE EXPERT CURL EXPRESSION INTENSIVE MOISTURIZING MASK 250 ML
1.950,00 ден