ACIDIC BONDING CONCENTRATE LEAVE-IN TREATMENT 150 ML

2,240 ден

Redken Acidic Perfecting Concentrate Leave-In третманот е најконцентрираната формула се-во-едно на Redken за обнова на јачината на сите видови оштетена коса. Овој ултра богат и луксузен третман  обезбедува максимална  поправка на јачината на косата, интензивна хидратација и заштита од избледување на бојата. Збогатен  со лимонска киселина, содржи концентриран bonding care complex  кој ги зајакнува ослабените врски во вашата коса за да ја подобри јачината на косата.Тој е последниот чекор во ACIDIC BONDING CONCENTRATE режимот во 3 чекори.

Овој третман за балансирање на pH е специјално формулиран со кисела pH вредност за да се одбрани од негативните ефекти на боење на косата, термички алатки за стилизирање, па дури и вода. Исто така, обезбедува топлинска заштита до 230 степени, го скротува разлетувањето, додава сјај и го намалува кршењето на косата.

Начин на употреба:  Нанесете на измиена и  влажна коса. Не плакнете.

Опис

Третман без плакнење за оштетена коса кој помага да се зајакне косата, да се спречи кршење и да се зајакнат ослабените врски во косата, истовремено обезбедувајќи термичка заштита.