DIRECT COLOUR PURPLE 200 ML

990,00 ден

Виолетова  директна боја за коса.

Достапност: На залиха
Опис

Интензивните бои без амонијак, содржат директни пигменти и обезбедуваат долготраен интензивен сјај. Постигнете безброј пастелни и интензивни нијанси со мешање на различни нијанси. Неверојатен интензитет, брилијантен сјај и издржливост. Првите бои за коса кои ја подобруваат структурата на косата при боење. Со Clear Color Mix – можете да создадете бесконечна палета на различни тонови. Сосема нова формула базирана на анјонски пигменти, боите за коса Direct Color обезбедуваат нега при самото боење поради уникатната pH вредност која одговара на косата.

Начин на употреба:

*1 начин: За интензивна боја нанесете директно на сува коса и оставете да одстои 30 минути. Коста треба да биде осветлена до ниво 10.По 30 минути исплакнете со вода и нанесете шампон за одржување на бојата.

*2 начин: За креирање на пастелни тонови помешајте со Clear mix ( бела боја)   и мала количина од интензивната нијанса и мешајте додека не ја добиете посакуваната нијанса.Нанесете на истиот начин како и за интензивна нијанса.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

DIRECT COLOUR PURPLE 200 ML
990,00 ден