EXTREME LENGTH TRIPLE ACTION TREATMENT MASK 250 ML

2.590,00 ден

Петминутната маска со тројно дејство  Redken Extreme Length помага да се промовира здрав, нахранет скалп, да се зајакнат должините и видливо да се намалат расцепените врвови за подолга и посилна коса. Формулирана со нашиот најсилен комплекс за нега на должина досега, оваа маска содржи висококвалитетни состојки за стимулирање на растот и целокупната сила на косата: биотин, ниацинамид и рицинусово масло. Формулата содржи и комбинација од катјонски сурфактанти, силикони и глицерин за веднаш да ја трансформираат косата без дополнителна тежина.

ПРИДОБИВКИ:

*2x посилна коса со една употреба

* Видливо ги намалува расцепените краеви за 68%*

* Поздрав изглед и чувство на коса веднаш

*Го таргетира скалпот, должината и краевите за да го намали кршењето.

Начин на употреба:По шампонирање  масирајте во скалпот и по должината на  косата 3-5 минути. Исплакнете темелно.

Достапност: На залиха
Опис

Оваа 5-минутна третманска маска помага да се промовира здрав скалп, да се зајакнат должините на косата  и видливо да се намалат распуканите врвови, за подолга и поцврста коса.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

EXTREME LENGTH TRIPLE ACTION TREATMENT MASK 250 ML
2.590,00 ден