ICE CREAM RELAX SCALP FLUID 150ml

650 ден

Дермо-прочистувачки флуид идеален за сув и мрсен перут.

Категорија: , таг

Опис

Дермо-прочистувачки флуид идеален за сув и мрсен перут.
Има тројно дејство, пилинг третман за да го исчисти чувствителниот скалп, ексфолирачко и дермо-смирувачко дејство и помага да се елеминира првутот и нечистотиите од скалпот.
Се нанесува на скалпот пред шампонирање на влажна коса, се масира и се остава да делува 3 минути. Се плакне со топла вода.