K18 MASK 5ML

690,00 ден

K18 Biomimetic Hairscience РЕВОЛУЦИОНЕРЕН ТРЕТМАН во маска со ПЕПТИДИ, за целосно регенерирање влакното.

Достапност: На залиха
Опис

K18 Biomimetic е реконструктивна маска за отстранување на секаков вид на оштетување на косата.

К18Peptide™ патентиран молекуларен пробив, клинички тестиран дека го регенерира влакното.
Активните молекули на К18 пептидот за само 4 минути:
👉🏻 продираат до самото јадро на влакното, и на тој начин
👉🏻 повторно ги поврзуваат и
👉🏻 ги надополнуваат кератинските врски на влакното.

На тој начин, ги отстрануваат сите оштетувања настанати при:
▪️ бланширање или фарбање,
▪️ оштетување од топлина или
▪️ механички оштетувања.

Начин на употреба:
1. Шампонирате, – не кондиционирате.
Без разлика како изгледа вашата рутина, K18 маската се вклопува веднаш по шампонот (не нанесувате друга маска или кондиционер! ) и пред какво било чешлање или нанесување производ за стилизирање.
2. Темелно исушете со пешкир.
Потребно е косата да има доволно влажност за да може маската да се активира.
3. Поделете ја косата на еднакви секции. Почнете со нанесување една пумпица од К18 маската и додадете повеќе доколку е потребно, во зависност од должината, густината и оштетувањето на косата. Нанесувајте еднакво од врвовите до коренот, по една пумпица.
4. Оставете маската да делува 4 минути за да се активира. Не плакнете.
👉🏻 Откако ќе нанесете и ќе почекате 4 минути, си подолжувате со рутина и можете да правите што сакате, сушите или стилизирате. Не можете влијаете резултатот и К18 е единствен производ што НЕМА ЈО-ЈО ЕФЕКТ.
**производот не се плакне ‼

Се препорачува, за репарирање на косата да се користи првите 5-6 шампонирања последователно на секое миење, а потоа на секое 3-то или секое 4-то миење, за одржување.

Scroll To Top
  • Мени
  • Категории
Затвори
Насловна
0 Листа на желби

Вашата кошничка 0

Затвори

Кошничката за купување е празна!

Продолжи со купување

K18 MASK 5ML
690,00 ден