SCALP CLINIX FLAKE CONTROL TREATMENT 200 ML

1,650 ден

Дерматолошки тестиран третман против првут.Формулите со биотичка технологија нежно ги отстрануваат видливите снегулки и помагаат да се поддржи микробиомската рамнотежа на скалпот.Збогатен со Октопирокс , активна состојка која може да навлезе во клеточниот ѕид на габата што го ствара првутот,како што е видот Malassezia и е вообичаен додаток во производите против првут.Обезбедува смирувачко чувство без чешање кај иритираниот скалп со ефект на ладење.

Начин на употреба: се нанесува на чист и измиен скалп ,со блага масажа. Се остава да делува 10 минути и потоа се плакне.

Категорија: ,

Опис

Дерматолошки тестиран третман против првут.