BLONDESE MIRACLE POST- BLEACH TREATMENT 150ML

990 ден

Смирувачки третман за иритиран скалп по бланширање.

Опис

Честото бланширање не само што ја оштетува косата, туку и на скалпот може да се појави црвенило и иритација.

Овој третман  врши хидратантно дејство ребалансирајќи ја неговата pH вредност , давајќи моментално пријатно чувство на олеснување на скалпот.

Неговата скапоцена формула е збогатена со:

-Кокосово масло  со длабоки хидратантни и смирувачки својства

-Алое Вера, која помага да се одржи косата здрава, ја штити од кршење и го спречува опаѓањето на косата

-витамин А  и витамин Е

-вегански производ ,без силикон, SLS и парафин

Начин на користење: се нанесува на скалп по бланширање и по 3 минути се плакне.